KONST / Litografier / Färglitografier 15143134
nr 1514 3134
Danka Jaworska
(f. 1951), Sverige
Färglitografier, 2 st. Signerade, 1980-tal. Färglitografi, yttermått inklusive ram: 92x70 cm. Signerad
Danka Jaworska, svensk målare född i Polen 1951. Sedan 1976 bosatt i Stockholm.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 9 januari 2023
kl 18:01:46
8/1 18:30:11
Danka Jaworska
Läs mer om Danka Jaworska